Wakeboarding i kitesurfing w podróży

Niezależnie od tego, jaki charakter będzie miała Twoja podróż, zalecamy, abyś włączył do niej trochę zabawy i cieszył się wyjazdem służbowym lub wypoczynkowym, uprawiając sporty wodne, których możesz spróbować podczas następnych wakacji na plaży. Nie przegap okazji, aby spróbować ekscytujących aktywności w czasie pobytu w miejscu docelowym, niezależnie od tego, czy znajduje się ono w pobliżu zbiornika wodnego, takiego jak morze, ocean, jezioro czy rzeka.  Przyjrzyjmy się dwum sportom wodnym, które sprawią, że następne wakacje będą niezapomniane. 

1. Wakeboarding 

Jeśli lubisz surfing, ale spędzasz wakacje nad jeziorem lub rzeką, a nie nad morzem, spróbuj wakeboardingu! Konieczne jest posiadanie lub wypożyczenie łodzi, ale poza tym wystarczy deska i lina zwana palonierą, której można się trzymać podczas surfingu w ślad za łodzią. Wakeboarding naśladuje jazdę na snowboardzie na wodzie i jest aktywnością, którą polecamy, jeśli lubisz jazdę na nartach wodnych i chcesz spróbować czegoś innego. Jest to połączenie narciarstwa wodnego i snowboardu.

Łódź ciągnie Cię za za pomocą liny, podobnie jak w przyadku nart wodnych. Jednak w tym sporcie wodnym stoi się z obiema nogami przywiązanymi do deski. Początkowo wstawanie na wakeboardzie wymaga nieco wprawy, ale prawdziwym wyzwaniem jest stanie na desce. Wymaga ona siły nóg, równowagi i zwinności. Będzie to dla Ciebie wyzwanie i ekscytujące przeżycie.

2. Kitesurfing

Podoba Ci się idea wakeboardingu, ale nie lubisz być ciągnięty za łodzią? Kitesurfing może być dla Ciebie. Podobnie jak żeglarstwo, kitesurfing jest zajęciem przyjaznym dla środowiska, ponieważ pęd deski jest całkowicie napędzany wiatrem. Kitesurfing jest sportem wodnym, który można uprawiać na wodzie, lądzie, a nawet na śniegu, ale najczęściej uprawia się go w oceanie. Główny powód? Bryza oceaniczna oferuje większy potencjał prędkości, a nawet wysokości. Tak, dobrze przeczytaliście. Dzięki sile wiatru można oderwać się od powierzchni tafli wody.

Kitesurfing to sport, który pozwala zdać się na łaskę wiatru, podobnie jak żaglówka. Po prostu stajesz na desce surfingowej, trzymając gigantyczny żagiel latawca, i pozwalasz, aby wiatr owiewał cię przez fale. Podobnie jak surfing, utrzymanie równowagi i manewrowanie wśród fal wymaga wprawy.

One thought on “Wakeboarding i kitesurfing w podróży

Dodaj komentarz