Bora Bora – tropikalny raj na Południowym Pacyfiku dla nurków

Bora Bora, znana również jako „Perła Pacyfiku”,  to wyspa położona w centrum Polinezji Francuskiej, i stanowi fenomenalne środowisko do nurkowania.

Ta wyspa pochodzenia wulkanicznego otoczona jest pięknymi, białymi, piaszczystymi plażami i palmami, gdzie miłośnicy sportów wodnych znajdą miejsce, w którym przeżyją chwile swojego życia. Nurkowanie na Bora Bora jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń dla miłośników morza. Dlatego też wyjaśnimy Ci, co musisz wiedzieć, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają wspaniałe rafy koralowe tętniące życiem morskim.

Tropikalny raj na Południowym Pacyfiku

Jedną z głównych atrakcji podróży na tę tropikalną wyspę jest niewątpliwie możliwość pływania i snorkelingu w dużej lagunie z czystą, turkusową wodą. Sama laguna jest chroniona przez kilka małych atoli, które nadają jej szczególny urok.

Miłośnicy przyrody mogą wybrać się na wędrówkę przez lasy namorzynowe lub na szczyt góry Otemanu, która ma ponad 700 metrów wysokości i z której można podziwiać wyjątkowe widoki, zwłaszcza o zachodzie słońca. Od kilku lat wyspa cieszy się dużą popularnością wśród turystów – rocznie odwiedza ją nawet 20 000 osób. Administracja wyspy stara się ustalić maksymalną liczbę turystów, aby zachować jej naturalne dziedzictwo.

Mimo to nie będziesz miał problemów ze znalezieniem noclegu ani innych usług niezbędnych do zapewnienia sobie komfortu podczas pobytu. Jeśli jesteś początkującym nurkiem, na wyspie działa kilka szkół, które zapewniają profesjonalne szkolenia i porady dotyczące najlepszych miejsc do nurkowania na wyspie.

Najlepsze miejsca do nurkowania na Bora Bora

Bora Bora oferuje szeroki wachlarz możliwości nurkowania. Znajdziesz tu wszystkie rodzaje nurkowania, w tym rekreacyjne, rodzinne, nocne i niestandardowe, z których to ostatnie jest dostępne tylko na życzenie. Główne – lub najbardziej popularne – miejsca nurkowe to Anau, Tupai, Taevanui Pass i Tapu. Wybór tych lub innych obszarów będzie zależał od upodobań i tego, czego oczekujemy lub chcemy tam zobaczyć.

W Anau, położonym po wschodniej stronie Bora Bora, będziesz mógł nurkować z imponującymi mantami, natomiast w Tupai, znanym jako serce wyspy, będziesz miał szansę zobaczyć takie gatunki jak żółwie morskie, rekiny rafowe, a w niektórych porach roku nawet wieloryby. Miłośnikom rekinów polecamy nurkowanie w rejonie Tapu, gdzie można spotkać kilka ich gatunków, takich jak żarłacze szare, rafowe, a nawet barakudy.

Wrejonie przełęczy Teavanui, można wybrać się na bardziej relaksujące nurkowanie. Wśród zwierząt, które można zobaczyć, są ryby tropikalne, można też przepłynąć w pobliżu dużych tuńczyków.

One thought on “Bora Bora – tropikalny raj na Południowym Pacyfiku dla nurków

Dodaj komentarz